Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

Doktor Cumhuriyet Savcısından istinaf kitabı

Genel Haberler
1 Yorum

2016 yılı Temmuz ayında ikincil yargılama mercii olarak faaliyete başlayan Bölge Adliye Mahkemeleri, halen 11 bölgede faaliyetini sürdürüyor.

Adil yargılanma hakkı ve çabukluk ilkesinin gereğini temin edip; ayrıca, Yargıtay?ın iş yükünü azaltma ve içtihat birleştirme mercii olmasını da sağlama hedefiyle yol alan Bölge Adliye Mahkemeleri?ne ilişkin; edinilen bilgiye göre Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından Haziran ayı başında yayınlanacak yaz kararnamesinde takviye yapılacak. Trabzon, Kayseri, Diyarbakır ve Van Bölge Adliye Adliye Mahkemelerine de hakim-savcı ataması yapılarak; 15 Bölgede İstinaf yargılaması yapılmaya başlanacak.

Bölge adliye mahkemelerinin işlerliğinin arttırılması ve uygulamada yaşanan ihtiyaçlara ilişkin; İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı ve Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Barış Duman?ın ?İstinaf Cumhuriyet Başsavcılığı? konulu kitabı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.


Dr. Barış Duman

İstinaf kanun yolu hakkında genel bilgilerle Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına ilişkin görev, yetki ve mevzuat değişikliği önerilerini içeren eser piyasaya çıktı.

Dr. Barış Duman yeni kitabı ile ilgili, ?İstinaf kanun yolunda maddi ve hukuki denetim yapılması, vatandaşlarımızın hukuki güvenliği adına önemli bir teminattır. Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcıları da bu süreçte kamuyu temsil makamı olarak en doğru ve hukuki kararlara imza atılmasında özveriyle çalışmaktadırlar.? dedi.
Haberin devamını okumak için tıklayın Forumda Tartışmaya AçYorumlar

|