Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, milletin asil evlatlarının yüreklerinde sönmeyen özgürlük ve bağımsızlık ateşinin gücünü hesap edemediler

Genel Haberler
0 Yorum

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Gazi Meclisimizin 101. Kuruluş Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yılmaz, mesajında; "Onlar “Bütün cihanın kuvvetine karşı milli bir hareket yaratmak...Ne çocukça bir hayal!” Diyerek küçümsediler. Bu milletin asil evlatlarının yüreklerinde sönmeyen özgürlük ve bağımsızlık ateşinin gücünü hesap edemediler. Bundan 101 yıl önce Ankara’dan yükselen “Misakı-Milli sınırları içinde vatan bir bütündür bölünemez” haykırışı ile başlayan kutsal direniş; önce kurtuluşa, sonrada “Egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletindir” ilkesinin egemen kılındığı yeni bir devletin kuruluşuna giden yolun başı oldu. Kurtuluş Savaşının komuta merkezi, Milli İradenin tecelligahı Gazi Meclisin 101. Kuruluş yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemelik ve Çocuk bayramımız kutlu, mücadelenin önderi Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının ruhları şad mekanları cennet olsun." ifadelerine yer verdi.


Adalet Gündemi Hukuk ve Yaşam Portalı (adaletgundemi.net) olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatan  uğruna canlarını vermiş tüm şehitlerimizi ve  gazilerimizi şükranla, duayla ve rahmetle anıyoruz.Adalet Gündemi Hukuk ve Yaşam Portalı (adaletgundemi.net)


Forumda Tartışmaya AçYorumlar

|